Tapahtumahaku

Avoimet muskarit Yrttisuon perhepuistossa.

Avoin kahvakuulatunnit Keljon Tapiolan pihassa.

Paikkaaminen ja parsiminen tuo esiin kiintymystä, luovuutta ja aatteita Parsittu ja paikattu -näyttelyssä.

Keskisuomalainen muotoilu- ja taideteollisuusalan yhdistys Materia juhlii 10-vuotista taivaltaan tänä vuonna.

Uuteen Sairaala Novaan toteutettua taidetta esittelevä näyttely taidemuseon Galleriassa tuo sairaalan teokset yleisön tutustuttaviksi originaalien ja valokuvien kautta.

Luontokuvaajat ja valokuvataiteilijat ensimmäistä kertaa yhdessä. Maamme kautta aikain laajin luontoa käsittelevä valokuvahanke käynnistyy Jyväskylästä maaliskuussa 2021.



Pieni vaellus on ammattikuvataiteilijoiden ryhmä, joka on perustettu vuonna 2011 Jyväskylässä. Ryhmällä on ollut useita näyttelyitä Suomessa ja ulkomailla.

Suomen kansallispukukeskuksen näyttelytilassa kurkistetaan lottapukujen tarinoihin Keski-Suomesta.

Tekstiilitaiteilija Eija Rasinmäen näyttävää 50-vuotista uraa peilaava Design Eija Rasinmäki – Käsinkudottu elämä 29.4.–29.8.2021 tuo Suomen käsityön museoon Rasinmäen tunnetut taidetekstiilit ja -

Avoin paja sopii kaikille kuvan tekemisestä kiinnostuneille. Ohjaaja paikalla innostamassa kokeiluihin. Koronatilanteesta johtuen tilassa voi olla kerrallaan enintään 6 osallistujaa.

Jyväskylässä alkava 128 -poikkeusfestivaali tarjoaa elävää taidetta

HUOM: Konsertti siirtynyt 4.12.2020 -> 6.2.2021 -> 7.5.2021